Jak vyčistit koberec

Pořídili jste si krásný světlý koberec s vysokým chlupem, ale při první návštěvě došlo k jeho potřísnění kávou? Zachovejte klidnou hlavu, odstranit z koberce je možné také červené víno i zašlapanou čokoládu. Jste-li trochu šikovná, zvládnete vyčistit koberec svépomocí a bez chemie.

Čas rozhoduje, buďte rychlí

Když už dojde k nešťastné události, snažte se odstranit rozlitou tekutinu co nejrychleji - postačí papírová utěrka nebo kapesník. Pozor, nevtírejte tekutinu do koberce.

Na většinu skvrn postačí vlažná voda případně s trochou čisticího prostředku, ideálně na koberce. V případě mastných skvrn zasypte postižené místo moukou a počkejte na vsáknutí. Podobně reaguje také sůl, které dokáže odstranit fleky od červeného vína. Následně nečistoty odstraňte hadříkem namočeným v čistém alkoholu případně octu, ten je velmi dobrý při čištění skvrn od piva.

Další rady, které Vám ušetří čas a peníze

 • vosk opatrně seškrábejte ostrým nožem a přežehlete přes savý papír
 • žvýkačku zamrazte
 • nepoužívejte zesvětlující přípravky
 • pravidelně luxujte

Každý koberec si zaslouží alespoň jednou za rok pořádně vyčistit. Na jeho údržbu není lepší příležitost než při jarním úklidu.

Pokud vše zklamalo, nastoupí odborník

Vyzkoušeli jste už vše, ale nic nepomohlo? Případně si na odstranění skvrn netroufáte a bojíte se poškození koberce? Přenechte tento problém našim profesionálům.

Za pomoci strojních a vysoce výkonných prostředků odstraníme veškeré skvrny z koberce. Dokážeme vrátit koberci ztracený glanc kouzlo a prozáříme Vaše domácnosti. Neváhejte a kontaktujte nás na +420 603 820 737, přijedeme za Vámi po celých východních Čechách.

Potřebujete poradit, jak vyčistit koberec? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSSRSS

Aktuality

ROZŠIŘUJEME SE! Přijmeme nové zaměstnance v Praze i v Hradci Králové

Maminky na mateřské, studenti hledající brigádu či si chcete přivydělat k Vaší stálé práci? Máme volná pracovní volná místa a hledáme právě Vás! Zavolejte nám.

Archiv aktualit

Kontakt

PRAHA a okolí
Lužná 17, 160 00 Praha 6
Tel.: +420 737 416 219
E-mail:

HRADEC KRÁLOVÉ & VÝCHODNÍ ČECHY
Bratří Štefanů 895,
500 03 Hradec Králové 3
Tel.: +420 603 820 737
E-mail:

Proč úklid od EKB?

 • Více jak 20 let v oboru úklidových služeb.
 • Stabilní zázemí české úklidové firmy.
 • Garantujeme, že provedený úklid, nebo údržba bude bez závad.
 • Individuální přístup - bereme na vědomí individuální požadavky zákazníků a snažíme se jim vyjít vstříc.
 • Flexibilita spolehlivost, vstřícnost a proaktivní přístup.
 • Nepřetržitý servis pro případ náhlých potíží.
 • Přijatelné ceny

Úklid společné chodby v panelovém domě Vás může stát už od 68 Kč za měsíc. Přenechte starosti s úklidem na nás. Těšíme se na spolupráci. Úklid panelových domů se společností Ekb.